Baton regeneracyjny Squeezy

Trening jest kluczową kwestią w budowaniu formy. Mądry trening jest kluczem do sukcesu, ale to regeneracja zdaje się być języczkiem u wagi. Samo słowo „regeneracja” zaczyna nabierać szczególnego znaczenia, gdy trenujemy kilka razy dziennie, a dzień wolny od treningu jest niemałym świętem. Badania naukowe wykazały, że spożycie odpowiedniej ilości białek i węglowodanów do 30 minut od zakończenia treningu pozwala na przyspieszenie procesów regeneracyjnych. Proste?

Chyba nie do końca. Ciężko jest wskazać dokładne ilości węglowodanów i białka, które należy spożyć, ponieważ są one uzależnione od rodzaju i długości wykonanego treningu. Można jednak przyjąć pewne uproszczone wartości, tj. około 1 grama węglowodanów na 1 kilogram masy ciała, oraz 20 gramów białka. Idealnie byłoby, gdyby węglowodany nie pochodziły z cukrów prostych, a białko było izolatem białek serwatkowych.

squeezy recovery

Po zakończonym treningu warto więc sięgnąć po posiłek regeneracyjny. Nie każdy jednak znajdzie czas, składniki, bądź chęci do własnoręcznego przygotowywania takiego posiłku. Firmy produkujące odżywki dla sportowców nie mogłyby przeoczyć takiej okazji i w ofercie większości producentów znajdziemy regeneracyjne produkty potreningowe.

Niemiecka marka Squeezy posiada w swojej ofercie między innymi waniliowy baton regeneracyjny, który wadaje się być rozwiązaniem idealnym dla osób szukających potreningowej przekąski, której przygotowanie sprowadzi się jedynie do zakupu.

Wspomniany wcześniej idealny skład nie będzie miał większego znaczenia, jeżeli jego konsystencja i smak nie będą nam odpowiadały. Są to dwa z trzech kryteriów w jakich chciałbym oceniać ten baton, gdyż jeśli smak i konsystencja nieodpowiadałyby moim gustom, to taką przekąskę regeneracyjną omijałbym szerokim łukiem, lub sięgałbym po nią wyłącznie w ostateczności. Oczywiście ciężko rozprawiać o gustach i każdy może ocenić to inaczej, niemniej jednak mnie osobiście te batony wybitnie smakują. Połączenie wanilii z polewą z mlecznej czekolady… czego chcieć więcej? Zwłaszcza po treningu! Spożycie batonu Squeezy skutecznie zatrzymuje uczucie głodu i zabezpiecza przed napadami jego wilczej odmiany.

squeezy sklad

Patrząc na skład batonu i porównując go z wartościami idealnymi to na pierwszy rzut oka jest w porządku. 15 gramów białka, 22 gramy węglowodanów. Jeżeli jednak zaczniemy analizować źródło węglowodanów, to okaże się, że pochodzą one z syropu glukozowego, pełnotłustego mleka czekoladowego, syropu fruktozowego i dekstrozy. Rodzaj występującego białka także nie jest wysokiej jakości. W dodatku znajdziemy w nim również tłuszcze nasycone i tłuszcze trans.

Batony regeneracyjne Squeezy są bardzo ciekawą (a konkretnie smaczną) alternatywą dla własnoręcznie przygotowywanych przekąsek, czy napojów regeneracyjnych. Ich największa zaletą jest smak, konsystencja i szybkość przygotowania. Do wad należy zaliczyć wspomniany skład, który nieco odbiega od ideału. Na pewno nie jest to wymarzone rozwiązanie dla osób liczących kalorie i przewrażliwionych na punkcie wysokiej jakości spożywanych produktów. Trzeba jednak przyznać, że jeżeli nie mamy czasu na zabawę w przygotowywanie przekąsek, to tego typu baton jest najszybszym z rozwiązań. Przy cenie jednostkowej na poziomie 9 złotych za baton o masie 50 gramów nie odbiegamy od średniej rynkowej podobnych produktów. Dystrybutorem produktów Squeezy w Polsce jest firma Run Centre z Poznania.

el Kapitano

el Kapitano

editor

el Kapitano. Marynarz. Triathlonista. Więcej w zakładce "o mnie".

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *