For the Love of Mud

Kolarstwo przełajowe, pomimo swojej bogatej historii, przez długi czas postrzegane było jako sport niszowy. Jednak od dobrych kilku lat wychodzi z cienia kolarstwa szosowego i górskiego zdobywajac coraz szersze grono sympatyków. Film „For the Love of Mud” autorstwa Benedicta Campbella pozwala nam poznać na czym polega fenomen przełajów.

Opowieść o kolarstwie przełajowym, jego historii, sprzęcie, treningu i najważniejszych imprezach snuta przez byłe i obecne gwiazdy tego sportu (m. in. Sven Nys – przełajowy multimedalista Mistrzostw Świata i zdobywca Pucharu Świata), zawodników, kibiców, organizatorów imprez i konstruktorów sprzętu przeplatana jest kadrami z wyścigów elity, mistrzostw świata i przełajowych klasyków. Piękne zdjęcia, muzyka i dynamiczny montaż doskonale oddają klimat towarzyszący przełajom.

Zaraz po obejżeniu „For the Love of Mud” aż chce się wyskoczyć na godzinę błotnego piekła, gdyż przełaje to nie tylko forma zimowego treningu, to cała historia i kultura. W krajach Beneluxu rzecz niemalże święta, co idealnie oddaje ów film, będący według mnie pozycją obowiązkową dla fanów kolarstwa, a przy okazji jest świetnym kawałkiem kinem sportowego.

el Kapitano

el Kapitano

editor

el Kapitano. Marynarz. Triathlonista. Więcej w zakładce "o mnie".

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *