3athlete Bike Center

Na kolarskiej mapie Trójmiasta pojawił się nowy punkt – 3athlete Bike Center. Zapomnijcie o grupowych zajęciach na rowerach spinningowych, to już jest przeszłość. Idzie nowe, a właściwie już przyszło. Lepsze. Co prawda, na razie tylko w Trójmieście, ale wydaje mi się, że kwestią czasu jest powstanie kolejnych tego typu centrów treningowych.

Zima zdecydowanie nie jest najprzyjemniejszym okresem dla kolarzy szosowych, czy triathlonistów. Na zewnątrz zimno, ślisko, mokro i ciemno. Znacznie ograniczają się możliwości trenowania przed, albo po pracy. Wówczas cześć z nas zwraca swoje oczy ku trenażerom, jednak dla niektórych jest to straszna męka. Szczególnie w pojedynkę. Jest owszem kilka sposobów na odwrócenie uwagi od faktu, że pedałujemy w miejscu, a postęp techniczny tylko nam to ułatwia.

Co prawda w kraju już było kilka centrów treningowych, gdzie odbywały się treningi grupowe lub zawody na trenażerach, ale 3athlete Bike Center wyróżnia się na ich tle dostępnym sprzętem dla trenujących, oprogramowaniem, oraz tym co najważniejsze, czyli godzinami pracy! Zacznijmy jednak od początku.

Za marką 3athlete stoi Adrian Wróblewski, który swego czasu rzucił pracę dla zagranicznej korporacji i postanowił zająć się czymś, co będzie mu sprawiało przyjemność, a najlepiej, gdyby było związane z jego sportowymi zainteresowaniami. I tak w 2014 roku powstał gdański sportowy sklep 3athlete. Kolejnym krokiem było stworzenie centrum treningowego, jakiego jeszcze nie było.

poljan

fot. Paweł Seelieb

Gdyńska dzielnica Chylonia. Industrialny budynek, w którym mieści się Crossfit Avanport, czyli największe na Pomorzu klub treningu funkcjonalnego, o powierzchni ponad 1000 m2. Dziesiąta część tej powierzchni wydzielona została dla nowopowstałego kolarskiego centrum treningowego. Przygotowania do jego otwarcia, które nastąpiło 29 listopada 2015 roku, rozpoczęły się już w sierpniu ubiegłego roku. Podstawowa koncepcja centrum zakładała wyposażenie go w trenażery, aby każdy mógł trenować na swoim rowerze. Trenażery te koniecznie musiały być wyposażone w pomiar mocy oraz umożliwiać wirtualną rywalizację. Wybór padł na produkty amerykańskiej firmy Wahoo. Wahoo Kickr to trenażery z napędem bezpośrednim, które we współpracy z kompatybilnym oprogramowaniem mogą regulować obciążenie celem symulacji warunków na wirtualnych trasach. I właśnie to jest najciekawsze w tym centrum. W zależności od realizowanej przez nas jednostki danego dnia możemy wybrać na jaką trasę chcemy się przenieść. Oprogramowanie PerfPRO Studio pozwala na realizację indywidualnych jednostek treningowych z wykorzystaniem materiału video oraz rywalizację, bądź po prostu wspólną jazdę większej liczby zawodników. 3athlete Bike Center na chwilę obecną wyposażone jest w 12 trenażerów Wahoo Kickr (z napędęm bezpośrednim), oraz 4 trenażery Wahoo Kickr Snap (z napędem na tylne koło), ale ich liczba w razie potrzeby może zostać zwiększona do 20. Dlaczego akurat taki podział? Ponieważ gdyby chciał skorzystać z usług centrum terningowego ktoś, kto ma rower z kasetą 9-rzędową, to przydzielony mu zostanie trenażer Kickr Snap, natomiast posiadacze 10 i 11-rzędowych napędów mogą korzystać z trenażerów z napędem bezpośrednim. Zamysłem twórcy tego centrum jest umożliwienie chętnym trenowania na ich własnych rowerach. Jeżeli natomiast nie chcemy wozić ze sobą za każdym razem roweru, to możemy skorzystać z opcji przechowywania go w centrum treningowym lub skorzystać z jednego z kilku dostępnych na miejsu rowerów testowych.

3athlete

fot. Beata Podwojska

Ile to kosztuje? Istnieją dwie opcje rozliczania się za korzystanie z usług centrum treningowego 3athlete – ilościowe i okresowe. Koszt karnetów na 4 i 8 wejść to odpowiednio 100 i 160 złotych, natomiast karnetów na 1 miesiąc całodziennych i od godziny 8 do godziny 15 to odpowiednio 180 i 140 złotych. Dodatkowo istnieje możliwość nabycia karnetu miesięcznego uprawniającego także do korzystania z zajęć w klubie treningu funkcjonalnego. Na miejscu można zaopatrzyć się też w odżywki, napoje, żele, batony i inne drobnostki, jakie mogą nam się przydać na treningu, lub te o których mogliśmy na zajęcia zapomnieć.

Kiedy i w jakich godzinach? 3athlete Bike Center otwarte jest codziennie w godzinach od 6 do 22. W piątki, soboty i niedziele organizowane są zajęcia grupowe, na które należy się zapisywać z wyprzedzeniem.

Co o tym sądzę? Isntnieje niemała liczba osób potrzebujących towarzystwa podczas treningu, a już w szczególności zimą. Nowe gdyńskie kolarskie centrum treningowe wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom pozwalając zimą trenować w komfortowych warunkach i w towarzystwie innych osób. Wykorzystanie „wirtualnej rzeczywistości” oraz inteligentnych trenażerów pozwala na dodatkowe uprzyjemnienie i urozmaicenie treningu kolarskiego w przysłowiowych czterech ścianach. Możliwość trenowania zimą, w grupie, na swoim rowerze i w dodatku w oparciu o pomiar mocy, to moim zdaniem zdecydowanie najmocniejsze argumenty 3athlete Bike Center, z którego usług można korzystać co najmniej do kwietnia 2016 roku. Co będzie później? Życie pokaże!

el Kapitano

el Kapitano

editor

el Kapitano. Marynarz. Triathlonista. Więcej w zakładce "o mnie".

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *