Błotniki Crud RacePac

Komplet błotników Crud RacePac trafił do mnie w czerwcu 2013 roku i początkowo myślałem, że z ich testem będę musiał się wstrzymać do jesieni. Okazało się jednak, że nadzieje jakie pokładałem w globalnym ociepleniu nie przełożyły się na ilość dni bezdeszczowych. W takim razie nie pozostało mi nic innego, jak założenie błotników na rower i ich przetestowanie.

crud2

Jazda na rowerze podzcas deszczu, czy na mokrej nawierzchni nie musi być koszmarem. Oprócz odpowiedniego ubrania nasz komfort może ulec znacznemu powiększeniu poprzez wykorzystanie błotników.

Błotniki firmy Crud są zaprzeczeniem tradycyjnych, ciężkich błotników montowanych na rowerach na stałe. Są lekkie, uniwersalne, wyglądają fantastycznie (jak na błotniki), ich montaż jest błyskawiczny i co najważniejsze – doskonale chronią rowerzystę przed wodą i błotem wydobywającym się spod kół. Przedni błotnik montowany jest na dolnej rurze za pomocą dwóch gumowych o-ringów. Błotnik ten w przedniej części wykonany jest z gumy, dzięki czemu istnieje możliwość własnoręcznego jej docięcia celem idealnego spasowania z widelcem.

Tylny błotnik montowany jest na sztycy. Przy jego montażu konieczne będzie użycie klucza imbusowego (rozmiar 5). W zestawie znajdują się trzy gumowe podkładki dobierane do rozmiaru sztycy.

crud3

Producent twierdzi, że montaż owego zestawu zajmie użytkownikowi nie więcej niż minutę, jednakże w moim przypadku zajęło to blisko 5 minut (ze względu na konieczność docięcia gumowej części przedniego błotnika).

Przedni błotnik znacznie ogranicza ilość wody i błota wyrucanych spod przedniego koła chroniąc twarz i oczy. Podczas montażu należy jednak zwrócić uwagę na swobodę poruszania kierownicą (stąd konieczność przycięcia gumowej części przedniego błotnika w moim przypadku). Tylny błotnik niemalże całkowicie rozwiązał problem zabłoconych pleców, jednakże kompletnie nie nadaje się do jazdy w grupie, ponieważ nie chorni osoby jadącej za nami przed wodą wydostającą się spod tylnego koła. Dodatkową zaletą błotników jest ochrona roweru i jego komponentów. Woda dostająca się do sterów od spodu z czasem doprowadzi do konieczności ich wymiany, a użycie przedniego błotnika znacznie zmniejszy ilość wody oddziałującej na stery od spodu.

Błotniki Crud RacePac będą mi towarzyszyły podczas niemalże każdego treningu, jaki będę musiał zrealizować w deszczowe lub mokre dni, niezależnie od pory roku (za wyjątkiem treningów w grupie). Błotniki lub trenażer – wybór należy do ciebie!

Komplet błotników Crud RacePac kosztuje 99 złotych, a można go nabyc między innymi w sklepie Bocar Parts.

el Kapitano

el Kapitano

editor

el Kapitano. Marynarz. Triathlonista. Więcej w zakładce "o mnie".

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *